Vi følger boligmarkedet i og omkring Kalundborg og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES By Kalundborg følger boligmarkedet i og omkring Kalundborg. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Skovvænget 30 solgt for 2.125.000 kr.
Boligen overtages af Klaus Kjærulff den 28. april. Køberen har betalt 2.125.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 29.930 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 630.000 og boligen er derfor handlet til 237% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 71 kvm. og er opført i 2024. Grunden er på 1.200 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Kalundborg
Kysttoften 14 solgt for 1.875.000 kr.
Boligen overtages af Haidi Løvstrup den 15. maj. Køberen har betalt 1.875.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 15.756 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 50% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 119 kvm. og er opført i 1960. Grunden er på 925 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Kalundborg
Rørmosevej 5A solgt for 1.180.000 kr.
Boligen overtages af køberen den 12. maj. Køberen har betalt 1.180.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.389 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 780.000 og boligen er derfor handlet til 51% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 72 kvm. og er opført i 1987. Grunden er på 794 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Estate Kalundborg
Mosestien 13 solgt for 1.100.000 kr.
Boligen overtages af Bjørg Line Rasmussen og Tobias Garst Kropp den 23. april. Køberen har betalt 1.100.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.667 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 730.000 og boligen er derfor handlet til 51% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 66 kvm. og er opført i 1975. Grunden er på 1.200 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Jan Milvertz, Kalundborg
Møllevangen 17, Rørby solgt for 800.000 kr.
Boligen overtages af Jon Huniche Larsen den 21. april. Køberen har betalt 800.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 7.921 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 690.000 og boligen er derfor handlet til 16% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 101 kvm. og er opført i 1896. Grunden er på 1.576 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Kalundborg